Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde saygı ile anıyoruz.

 

Bugün, 10 Kasım… Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde,  saygı ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk, vatan topraklarının dört bir yandan işgal altına alındığı bir dönemde milletimize önderlik etmiş ve millî mücadelemizin zaferle sonuçlanmasında destanlar yazmışlardır.

Onu büyük bir lider yapan, ileri görüşlülüğü, barışçıl yaklaşımı ve düşüncelerindeki evrensellik ile birlikte, aynı zamanda halkına inanmış bir komutan olmasıdır. İnandığı o halkla birlikte vatanı işgalden kurtarmış ve gelecek nesillere emanet bırakmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında ve çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesinde onun attığı temeller önemli bir nitelik taşır. Her zaman ‘yurtta sulh cihanda sulh’ ilkesiyle hareket etmiş olan Atatürk, sadece milletimizin değil dünyadaki diğer milletlerin de sevgisini ve saygısını kazanmıştır.
 
Kurtuluş Savaşı yıllarında yetim çocukların koruyuculuğunu yapan Atatürk, Himaye-i Etfal’in (Çocuk Esirgeme Kurumu) de kuruculuğunu ve koruyuculuğunu yapmıştır. Sosyal hizmetler alanında bugünkü bulunduğumuz noktaya gelişimizde onun katkısı büyüktür.
 
Bugün bizler, istiklal ruhunun ışığında ideallerimizi ve hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla çalışmaktayız. Şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak hepimizin görevidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Savaşımızın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Bestami ERKOÇ
İl Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        


Sonraki Sayfa: Bakanımız Selçuk, Ticaret Bakanı Pekcan ile Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü"nü İmzaladı

Önceki Sayfa : Vali Vasip Şahin, Seyranbağları Huzurevini Ziyaret Etti