İl Müdürümüz Ferhat ODABAŞI’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”, kadınların toplumsal yaşamda hak ettikleri konuma gelme çabalarının bir sembolüdür.
 
Tarih, kültür ve medeniyetimizde kadınlara her zaman hak ettiği değer verilmiştir. Kadınların haklarına geçmişten bu yana ihtimam göstermiş olan ülkemizde son yıllarda kadın-erkek fırsat eşitliğinin ve kadın haklarının geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atılmıştır.
 
Birleşmiş Milletler Kadına Karşı Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi'ne ve Ek Protokolü'ne taraf olan ülkemiz, kadına karşı şiddet alanında ilk uluslararası belge olan “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”nin hazırlıklarına öncülük etmiş ve “İstanbul Sözleşmesi” olarak da anılan bu Sözleşme'yi imzalayan ve meclisinde onaylayan ilk ülke olmuştur.
 
Hukuktan siyasete, bilimden sanata, her alanda önemli noktalara gelen kadınlarımız bulundukları konumlarda, ülkemizin geleceğiyle ilgili başarılı işler yapmaktadırlar.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor; sevgi, şefkat ve özverinin sembolü olan tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum.


 

Ferhat ODABAŞI
İl Müdür V.


Sonraki Sayfa: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında “Hayata Değer Katanlar” Etkinliği Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Ferhat ODABAŞI’nın “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü” Mesajı