İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” Mesajı

Türkiye, Kanada ve Peru tarafından hazırlanan bir önergeyle, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 11 Ekim “Dünya Kız Çocuklar Günü” olarak ilan edilmiştir.

Medeniyetimiz kız çocuklarını yücelten bir kültür, ilim ve irfan anlayışıyla bu değeri günümüze taşımıştır. Bir toplumun çocuk haklarına duyduğu saygı ve çocuklara yaklaşımı insani gelişmişlik düzeyini ve vizyonunu ortaya koymaktadır.
 
Müreffeh bir yaşam, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için temelleri güçlü olan bir toplum oluşturmak istiyorsak kız çocuklarımızı daha iyi şartlarda, koşullarda yetiştirmeli onlara daha çok değer vermeliyiz. Bu da yalnızca eğitimle mümkün olacaktır.

Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, koruma altındaki kız çocuklarımız başta olmak üzere tüm kız çocuklarımızın daha güvenli bir yaşama adım atmaları için ayrı bir ihtimam göstermekteyiz. Çocuğun üstün yararı doğrultusunda hareket ediyor ve çocuğun bütün haklarının korunması için gerekli her türlü çalışmayı gerçekleştiriyoruz.

Bu vesile ile tüm kız çocuklarımızın, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor ülkemin ve dünyanın tüm kız çocukları için yeni umutlar getirmesini temenni ediyorum.
 

Bestami ERKOÇ 
İl Müdürü

 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Selçuk ve İçişleri Bakanı Soylu, Batman’da Şehit Olan Uzman Çavuş Özgür Can İnce’nin Babaevini Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddet Alanında Çalışan Mesleki Personelin Travmaya Yönelik Müdahale Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi