İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmiştir. O günden itibaren 19 Eylül, “GAZİLER GÜNÜ” olarak kutlanmaktadır.
 
Kahraman gazilerimiz ülkemizin, milletimizin ve cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşamasının teminatıdır. Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.
 
Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır. Şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilerek bu günlere kadar ulaşılmıştır.
 
 Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyor, saygılar sunuyorum.

 

Bestami ERKOÇ

İl MüdürüSonraki Sayfa: Bakan Selçuk, Hakkari’de Şehit Olan Serkan Dökmeci’nin Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Önceki Sayfa : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Düzenlenen "Gaziler Günü" Töreni'ne Katıldı