İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Kutlama Mesajı

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan istiklal mücadelesi, vatan topraklarına dalga dalga yayılmış ve zaferle sonuçlanmıştır. Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği mücadeleler ve büyük fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, gençlere emanet edilmiştir.

19 Mayıs 1919 tarihini bizler için önemli kılan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün millî mücadeleyi başlattığı tarih olmasının yanı sıra, gençliğe armağan edilmiş bir bayram olmasıdır da.

Her yıl “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutladığımız, 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin de göstergesidir.

Milletimiz, tarih boyunca istiklal meşalesiyle yol almış, esaret zincirleriyle sarmalanmaya çalışıldığı zamanlar bütün gücüyle buna karşı koymuştur. İşte bu başlangıçlardan biri de, Atatürk’ün ‘doğum günüm’ dediği ve Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs’tır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor;  gençlerimizin ve vatandaşlarımızın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum.
 
 

                                                                                                                              Bestami ERKOÇ
            İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: Ailelerimiz Aile Şenliği’nde Buluştu

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz 15 Temmuz Derneği' nin İftarına Katıldı