İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı

“Hakkıdır Hür Yaşamış Bayrağımın Hürriyet, Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin Ïstiklal”…

30 Ağustos Zaferi, ülkemiz açısından önemli bir dönüm noktası ve hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Milletimizin vatan ve bayrak sevgisiyle, Kahraman Ordumuzun azim, kararlılık ve cesaretiyle kazanılan bu zafer, tarihimizin altın sayfalarından biridir.

26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz ’un ardından, 30 Ağustos’ta elde edilen nihai başarı, aziz milletimizin kararlı istiklal mücadelesinin bir sonucudur. Bu başarı, her türlü yoksulluk ve imkânsızlıklar içinde, karşılaşılan bütün zorlukları birlik ve beraberlik duygularıyla aşmasını bilen bir milletin gücünü tüm dünyaya göstermiştir.

Bizler, bu büyük zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak; demokrasimizi daha da geliştirmek, ekonomimizi güçlendirmek, insan hak ve özgürlüklerini korumak, bilim, kültür ve sanatta bütün dünyaya örnek bir ülke olmak için çabalamaktayız.

Vatan uğruna şehit ya da gazi olmuş her isim ve emaneti bizim için mukaddestir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak emanetin gereğini yapmak için gece gündüz çalışmakta; şehit yakınları ve gazilerimiz için elimizden gelen her türlü çabayı göstermekteyiz. Çünkü biliyoruz ki: Bu topraklarda hür ve başı dik bir şekilde yürüyebiliyorsak, şehitlerimiz ve gazilerimizin aziz varlığı sayesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın kahramanlarını; bu toprakları bizler için “VATAN” yapan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Bakan Selçuk'tan Şehit Ailelerine Ziyaret

Önceki Sayfa : Okullar ve Çevresinin Daha Güvenli Hale Getirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı