İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Aile Haftası” Mesajı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan edilen 15 Mayıs tarihi, 1994 yılından itibaren kutlamaya başlanmıştır. Bu günün içinde yer aldığı haftayı da “Aile Haftası” olarak kutlamaktayız.

Aile, insanlık tarihi boyunca var olmuş, sürekliliğini korumuş ve değişimler karşısında kendini yenilemiş bir kurumdur. Bugüne kadar kurulmuş bütün medeniyetlerde, bütün sistemlerde birlik ve bütünlüğü sağlayan düzenlemeler aile kavramını esas alır. Çünkü aile, bütün toplumlarda kültürü temsil eden, taşıyan ve devamlılığını sağlayan en önemli kurumdur.

Aile kurumunun; çağın yeni şartları, yıpratıcı koşulları ve hızlı değişimlerin yakıcı etkilerine karşı toplumu ayakta tutması; çocukluktan itibaren bize ihtiyacımız olan sevgi, güven ve huzuru sağlayan bir ortam olması gerekmektedir. İl Müdürlüğü olarak, Bakanlığımızın aileyi her yönden kuşatan alanlarda geliştirdiği politikaları ve uyguladığı stratejileri benimseyip hayata geçirme noktasında hizmet vermekteyiz. İl Müdürlüğümüzün ilgili tüm birimlerinin ‘aile’ için canla başla, gayret ve özveriyle çalıştığını vurgulamak isteriz.

Biliyor ve inanıyoruz ki ‘aile’ ile ilgili attığımız her adım, gösterdiğimiz her çaba, verdiğimiz her hizmet, toplumumuzun yapısını güçlendirmede katkı sağlayacaktır. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü olarak bu duygularla, Aile Haftası’nı kutluyor; genci yaşlısı, kadını erkeği, şehit yakını gazisi ve bütün çalışanlarıyla “Biz büyük bir aileyiz.” diyorum.
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Anneler Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : Ailelerimiz Aile Şenliği’nde Buluştu