İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Ankara’nın Başkent Oluşunun 95. Yıl Kutlama” Mesajı

Bugün 13 Ekim, Ankara’nın başkent oluşunun 95. yıl dönümü…

13 Ekim, Ankara’nın istiklâl mücadelemizdeki yeri ve önemini bir kez daha hatırladığımız gündür. Ankara, Kurtuluş Savaşı sırasında sadece Millî Mücadele’nin karargâhı olmakla kalmamış, aynı zamanda ‘vatan kalbinin attığı yer’ de olmuştur.

1924 T.C.Anayasasının ikinci maddesi : “Türkiye Devleti'nin din-i İslam'dır; resmi dili   Türkçe'dir; makamı (başkenti) Ankara şehridir.” gereği Ankara, Cumhuriyetle birlikte başkent  olarak  ilan edilmiştir.

Çok eski bir geçmişe sahip Ankara, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve çağlar boyunca Orta Anadolu’nun önemli merkezlerinden biri olma konumunu korumuştur. Cumhuriyetle birlikte bu konumunun önemi daha da artmıştır.

Ülkemizin başkenti Ankara'nın hızla gelişmesi, kültürel ve ekonomik alanlarda ilerlemesi hepimiz için büyük değer taşımaktadır.

Bu önemli gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bugüne kadar Ankara'ya hizmet edenlerin her birini ayrı ayrı saygı ve minnetle anıyor, kurtuluşun simgesi Ankara'nın başkent oluşunun 95. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.
 
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: Bakan Selçuk: “Bugünün Kız Çocukları Yarının Mühendisleri, Doktorları, Avukatları, Bilim İnsanları Olacak”

Önceki Sayfa : Geçici Koruma Altındaki Sığınmacılara Yönelik Eğitim ve Psiko Sosyal Destek Projesi Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi