İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Anneler Günü” Mesajı

İlmek ilmek senenin her gününe işlememiz; anlamını, önemini, özelliğini ve güzelliğini yılın bütün günlerine yaymamız gereken önemli bir gündür “Anneler Günü”…

İyi günde ve zor günde, hastalıkta ve sağlıkta; yaşamımıza anlam katan, bizleri varlıklarıyla şereflendiren, şefkatin simgesi, sevginin diğer adı olan kıymetli annelerimiz ve annelik hisleriyle dolu kadınlarımızın günüdür bugün.

Toplumun sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir ortama sahip olması, ancak annelerin yetiştireceği şuurlu nesillerle mümkün olacaktır. Annelerimizin bu sorumluluklarının yanı sıra sosyal, ekonomik ve toplumsal hayatın birçok alanında üstlendiği önemli roller vardır.

“Cennet annelerin ayakları altındadır.” buyuran Peygamber Efendimiz (S.A.V)’ in bu sözünü sadece bir gün değil hayatımızın her günü hatırlamalı, annelerimizi incitecek en ufak bir davranıştan bile kaçınmalıyız. Rahmet, şefkat ve merhamet sahibi Yüce Rabbimiz’in emirleri de annelerimize gereken ihtimamı göstermemiz yönündedir. Bu yüzdendir ki, annelerimize –bilhassa şehit annelerimize- olan minnet borcumuzun şuurunu bir ömür taşımalıyız. Onların fedakârlıkları sayesinde bu topraklar bizim için “vatan” kılınmıştır.

Bu anlamlı gün başta olmak üzere senenin her günü, annelerimizi mutlu etmek ve onları sevgiyle kuşatmak hepimizin öncelikli görevidir. Ana-babaya saygıyı esas tutan, hele ki annelerin üzerimizdeki hakkının altını defalarca çizen bir geleneğin mensubu olan bizler, annelerimizin mutlu olması ve yüzlerinin gülmesi için her daim çalışmaya devam etmeliyiz.

Anneler Günü’nde dünün, bugünün ve yarının bütün annelerinin gününü kutluyor, hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Aile Haftası” Mesajı