İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “ Cumhuriyetimizin 95. Yılı” Kutlama Mesajı

Bugün, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 95. yıl dönümünü kutladığımız önemli bir gündür.

Her 29 Ekim’de olduğu gibi bugün de, milletçe büyük bir gururun haklı sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha seslendirdiğimiz bu anlamlı yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyet, milletimizin istiklâlini kazanabilmek için giriştiği millî mücadelenin sonunda elde edilen büyük zaferin adıdır. Bu zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi büyük bir inançla geleceğe taşımak azminde, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve ulusumuzun birliğinin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz.

Ülkemizin hak ettiği saygın konuma yükselebilmesi için, devraldığımız bu kıymetli mirasın sahipleri olarak tüm gayretimizle çalışmaktayız.

Cumhuriyetimizin değerlerini özümseyerek bu günlere taşıyan milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde; farklı dil, inanç ve kültürleriyle bir arada yaşayan; birbirine güçlü bağlarla bağlanmış büyük bir ailedir. Bayrağımız, bu topraklarda geçmişten aldığı ışıkla geleceğe doğru dalgalanıyorsa şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Mesleğim Var Geleceğim Var Projesi Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi

Önceki Sayfa : Bakanımız Selçuk, Ticaret Bakanı Pekcan ile Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü"nü İmzaladı