İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Kurban Bayramı” Mesajı

Bütün bayramların bayram gibi yaşandığı; sevgi, barış ve mutluluğun egemen olduğu; savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların birer imkân olduğu düşüncesiyle bulunduğumuz bu güzel coğrafyada kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu kardeşlik bağlarını güçlendirmek adına bayramlar bir fırsat olarak görülmüş ve bu bilinçle hareket edilmiştir.

Hemen yanı başımızdaki Filistin ve Suriye başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde Müslüman din kardeşlerimiz zulme ve şiddete maruz kalmaktadır. Bayram dolayısıyla bu kardeşlerimizi de unutmamamız, onların dertleriyle dertlenmemiz gerekir.

Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramının da çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Evrensel değerlerle yerel değerlerin buluştuğu dinî bayramlar, böyle bir anlayışın manevî coşkusunun yoğunlaştığı ve sosyal realitesinin diğer günlere göre daha yoğun yaşandığı, dil, renk, kültür, kadın-erkek, yaşlı-genç ayrımı gözetmeksizin milletimizin kaynaşmasına imkan veren müstesna zaman dilimleridir.

Yetimlerin, öksüzlerin yüzünü güldürmek; engellilerin, yaşlıların, şehit yakınları ve gazilerin yanında olmak; birlik ve beraberliği toplumun temel taşı yapmaya çalışmak insanlık ödevlerimizdendir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kardeşlerimin Kurban Bayramını tebrik eder, sağlık huzur ve dayanışma gayretlerinize mukabil, dualarla dolu bir ömür dilerim. 
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İşitme Engelliler Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonu

Önceki Sayfa : Bakan Selçuk'tan Şehit Ailelerine Ziyaret