İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Ramazan Bayramı” Mesajı

Bütün bayramların bayram gibi yaşandığı; sevgi, barış ve mutluluğun egemen olduğu; savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların birer imkân olduğu düşüncesiyle bulunduğumuz bu güzel coğrafyada kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu kardeşlik bağlarını güçlendirmek adına bayramlar bir fırsat olarak görülmüş ve bu bilinçle hareket edilmiştir.

 Hemen yanı başımızdaki Filistin ve Suriye başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde Müslüman din kardeşlerimiz zulme ve şiddete maruz kalmaktadır. Bayram dolayısıyla bu kardeşlerimizi de unutmamamız, onların dertleriyle dertlenmemiz gerekir.

Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının da çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Evrensel değerlerle yerel değerlerin buluştuğu dinî bayramlar, böyle bir anlayışın manevî coşkusunun yoğunlaştığı ve sosyal realitesinin diğer günlere göre daha yoğun yaşandığı, dil, renk, kültür, kadın-erkek, yaşlı-genç ayrımı gözetmeksizin milletimizin kaynaşmasına imkan veren müstesna zaman dilimleridir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) de bir hadis-i şerifinde, “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” buyurur. Bu bilinçle hareket etmeli, dünyanın neresinde olursa olsun bütün ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeliyiz. İnancımız da bunu emreder kadim kültürümüz de. Çünkü kardeşliğin ilk şartı paylaşmaktır.

Aç olanları doyurmak; yetimlerin, öksüzlerin yüzünü güldürmek; engellilerin, yaşlıların, şehit yakınları ve gazilerin yanında olmak; birlik ve beraberliği toplumun temel taşı yapmaya çalışmak insanlık ödevlerimizdendir.

Mutlulukları için gece gündüz demeden çalıştığımız çocuk, genç,yaşlı,engelli, şehit yakını, gazi, kadın ve erkek tüm kardeşlerimin Ramazan Bayramınızı tebrik eder, sağlık huzur ve dayanışma gayretlerinize mukabil, dualarla dolu bir ömür dilerim.  


Bestami ERKOÇ
İl Müdürü

 

 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Kadir Gecesi” Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Babalar Günü ” Mesajı