İl Müdürümüz Sayın Ferhat ODABAŞI’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Mesajı

“18 Mart 1915”  tarihi, askeri ve siyasi bir başarı olmaktan çok öte azim, kararlılık ve cesaretle örülmüş bir kahramanlık destanının ortaya çıkış tarihidir.
 
Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını kutladığımız bu anlamlı günde, bir kez daha görüyor ve inanıyoruz ki: “18 Mart 1915”, gerek taarruz gerekse savunma savaşları açısından tarihimizin en parlak sayfalarındandır.

“Bu vatan, toprağın kara bağrında/ Sıradağlar gibi duranlarındır; Bir tarih boyunca, onun uğrunda/ Kendini tarihe verenlerindir...” diyen şairin mısralarına kulak verdiğimizde vatan topraklarımızın nice kahramanlık destanlarıyla dolu olduğunu görürüz.

“Çanakkale Geçilmez!” diyerek, geri dönmeyi düşünmeyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın sarsılmaz inancı ve mücadelesinin sonucu olarak bizler bu topraklarda bugün geleceğe güvenle yürümekteyiz.

Yüce Allah (c.c.) “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız” buyurmuştur. Onlar hala bizimledir. Bizler de onlarlayız.
 
İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy “Çanakkale Şehitlerine” şiirinde “Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, /Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor! /Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! /Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.” diyerek, vatan için gözünü kırpmadan şehit olanları ne de güzel anlatmaktadır.

Ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi, günümüzde de gelecekte de vatanımıza  aynı şuurla sahip çıkılacağının güvencesidir. Bu aziz vatanın bizlere emanet edildiği bilinciyle kadim medeniyetimizden ilham alan bizler, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma gayretiyle durmaksızın çalışacağız.

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
 
Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.
 

Ferhat ODABAŞI
İl Müdür V.
 


Sonraki Sayfa: ‘’Aile İçi İletişim ve Olumlu Çocuklar yetiştirme’’ Semineri ‘’Koruyucu Ailelik ve Deneyim Paylaşımları’’ Paneli

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Ferhat ODABAŞI’nın “18-24 Mart Yaşlılar Haftası” Mesajı