İl Müdürümüz Sayın Ferhat ODABAŞI’nın “18-24 Mart Yaşlılar Haftası” Mesajı

Yaşlılara olan Sevgi ve saygıyı dile getirmek için, 18-24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak ilan edilmiştir.

Ömürlerinin en verimli en üretken yıllarını ülkesine ve milletine hizmet ederek geçiren emektar vatandaşlarımızın, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli bir hayat alanı hazırlamayı; hem sosyal devlet anlayışımızın gereği,hem de insani bir görev olarak görmekteyiz. Yaşlılara bugün gösterdiğimiz sevgi ve saygı, gelecek kaygılarını azaltacak; hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır.
 
Her insan, beşikten mezara kadar, ömrünün her evresinde ilgiye, sevgiye, saygıya ve insanca yaşama hakkına sahiptir.Ne mutlu ki, bizler millet olarak saygıdeğer büyüklerimizin varlıklarından mutluluk duyan , onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.
 
Yaşlılar Haftası'nı en samimi duygularımla kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize, mutlu, huzurlu, sağlıklı, hayırlı ve uzun bir ömür diliyorum.
 
Değer verilen ve değer gören, her yaş güzeldir.
 
 

Ferhat ODABAŞI
İl Müdür V.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Ferhat ODABAŞI’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Ferhat ODABAŞI’ nın “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” Mesajı