İş Hayatına Yeni Atılan Ve İş Kurma Başlangıcında Olan Kadınlar İçin Girişimcilikte Başarıyı Güçlendirme Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirdik

Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı ) tarafından fonlanan Ankara İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 2016-1-TR01-KA204-033777 numaralı “İş Hayatına Yeni Atılan ve İş kurma Başlangıcında olan Kadınlar İçin Girişimcilikte Başarıyı Güçlendirme (EmpowerWOMENt Successful Enterpreneurial Empowerment for Women in Start-up Business)” isimli KA2 stratejik ortaklıklar projemizin çıktılarının tanıtıldığı kapanış toplantımızı gerçekleştirdik.

Bera Otelde gerçekleştirilen toplantıya Kadının Statüsü Genel Müdürü Sayın Gülser Ustaoğlu, Ak Parti Ankara Kadın Kolları Başkanı Sayın Mualla Varol, Kamu Kurum Kuruluşları, STK Temsilcileri, Girişimci Kadınlar, İl Müdür Yardımcılarımız ve Kuruluş Müdürlerimiz katıldı.

Programımıza Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK hanımefendinin selamlarını ve tebriklerini ilettiği telgrafının okunması ile başlanmıştır.

Program AB Dış İlişkiler Proje Hizmetleri Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü İkbal Karaman proje çıktılarının sunumunu gerçekleştirdi. İki yıl boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Sayın Karaman  projenin başardığı ilkler ve girişimci kadınlarımızın ulusal ve uluslararası network kurmasını, ürünlerini tanıtmasını, Pazar alanlarını genişletmelerini desteklemek için kurulmuş platform konusunda bilgi verdi.

Çıktıların anlatımının ardından projede yer alan kadın girişimciler Fatma Kahraman, Marziya Erdoğan ve Seher Doğan; Şube Müdürü Elmas Gülcan Atalar moderatörlüğünde bir panel gerçekleştirildi. Kadın girişimciler yaşadıkları zorlukları ve projeden edindikleri deneyim ve bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Projemizin ortağı Gazi Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Sayın Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun konuşmalarında: “ Projenin ilk açılış toplantısının 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu döneme gelmesinden dolayı yaşanan sıkıntılardan bahsederek ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Bize ve ülkemize dönen kötü fikir ve bakış açılarını bertaraf ettik.” dedi.

İl Müdürümüz Sayın Bestami Erkoç konuşmalarında: “Toplumsal kalkınmaya katkı sağlamak adına yürüttüğümüz projemiz kapsamında hem yerelde hem de Avrupa düzeyinde girişimci kadınları desteklemenin yanı sıra uluslararası network kurmalarını sağlayarak onlara işlerini büyütme geliştirme imkanı sunmuş olduk. Kadınlarımızın kendi iş yerlerini açmalarına, kendi işi olanların işlerini büyütmesine destek olduk. Girişimci kadınlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler, çalıştaylar; deneyimli girişimci kadınlardan mentörlük almalarını sağlamak adına ağlar oluşturduk. Bugün burada verilen emeğin sonuçlarını sizinle paylaşmaktan gurur duyuyorum. Bu değerli projede yer alan emek harcayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim yaptığımız her iş bir kişi içindir. Bir çocuğa, bir yaşlıya, bir engelliye bir kadına… Eğer bir kişinin hayatına dokunduysak o işi başarmışız demektir. Buradan da siz kadın girişimcilerimize bir müjde vermek istiyorum. Sosyal girişimciliğin desteklenmesi amacıyla yazdığımız projemizde Avrupa Komisyonu tarafından desteklenerek fonlanmıştır.2 yıl daha siz girişimcilerimizle yolumuza devam edeceğiz.  ‘’ dedi.

Kadının Statüsü Genel Müdürü Sayın Gülser Ustaoğlu konuşmasında; Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK hanımefendinin selam ve tebrik mesajlarını iletmiş; kadın alanında yapılan tüm proje ve çalışmaları önemsediklerini belirtmiştir. 2023 yolunda kadınlarımızı güçlendirerek toplumu güçlendireceğiz. ‘’dedi

Projemizin logosu için açmış olduğumuz uluslararası yarışmaya katılarak tasarladığı logo ile yapılan oylama sonucunda birinci olan kadın girişimcimize ve öyküleri ile programımıza renk katan girişimcilerimize hediye takdimin ardından toplu fotoğraf çekimi ile programı sona erdi. 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK Çocukevimizi Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : İşitme Engelliler Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonu